Dzień z Rugby TAG

W naszej szkole zakończył się projekt „Sportowy krok w szkolny rok”. Pierwszy dzień związany był z tańcem i piłką nożną, warsztaty z Rafałem Maserakiem i Piotrem Świerczewskim były niewątpliwie największą atrakcją tego dnia. Drugiego dnia uczniowie wszystkich klas wzięli udział w treningu i rozgrywkach Rugby TAG, które poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Maciej Marzejon.

W Rugby TAG nie występują niektóre elementy znane z rugby, m.in. szarża (czyli atak na zawodnika z piłką), gra nogami (oprócz wznowienia gry), wrzuty do autu. Jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa odmiana rugby, polecana w celu rozwoju fizycznego w edukacji szkolnej.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych rywalizowały w igrzyskach sportowych, nad których przebiegiem czuwali wuefiści: pan Maciej Marzejon i pani Tamara Komowska-Bokota. Animatorka pani Lidia Wąsowska zapewniła najmłodszym mnóstwo ruchu i świetnej zabawy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a także zdrowe przekąski i wodę. Przysmaki dla dzieci i gości przygotowała „Kreatywna Kuchnia” Wiesława Miotka.

Pieniądze na projekt pochodzą z programu „Mikro Granty 2 edycja”, którego inicjatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Środki pozyskała Szkolna Organizacja Kreatywności, czyli stowarzyszenie działające przy naszej szkole. Realizacją projektu kierowali nauczyciele szkoły i jednocześnie członkowie stowarzyszenia: pani Anna Kotlicka, pan Jacek Miłosz oraz wspomniani nauczyciele wychowania fizycznego.