Moje przepisy

MOJE PRZEPISY

Witam, a teraz zdradzWam swoje przepisy, przez wiele lat sprawdzone. Polecam! Zaczniemy od bazy do wielu przepisów, które wymyliłem.

1. Zakwas buraczany – jest skarbem w naszej kuchni, poniewa: jest naturaln„szczepionk”, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, zapobiega infekcjom, uzupełnia niedobory witamin i minerałów. Co w nim jest? elazo, wap, cynk, sód, potas, chlor, mied, molibden, cez, rubid, kobalt, witaminy C, B6, B12, E, kwas jabłkowy, cytrynowy i winny, a co najwaniejsze, bakterie kwasu mlekowego, dziki czemu działa antybakteryjnie, antynowotworowo. Poza tym oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn, zapobiega zakwaszeniu, działa pozytywnie na skór, paznokcie, włosy. Dziki witaminie C wspomaga proces odbudowy włókien kolagenowych i jest silnym antyoksydantem.

Zastosowanie zwłaszcza na:
-uk
ład odpornociowy
-wiosenny detoks
-odkwaszenie organizmu
-wspomaga po przebytej chemioterapii -reguluje uk
ład pokarmowy

-działa osłonowo
-poprawia przyswajalno
ść witamin i minerałów
-na alergi

-draliwość jelit
-wspomaga leczenie bia
łaczki
-wspiera prac
układu nerwowego
-na nadci
nienie
Rozpisa
łem w sumie krótko ale polski burak czerwony z ogródka bez chemii to bomba dla naszego zdrowia, a tak niedoceniana. Wane jest, aby stosowazakwas w formie do picia regularnie do 2 szklanek dziennie przez 3 tygodnie. Przepis, który podam, moe przebywaw lodówce ona pół roku, taki mam aktualnie (im dłuej, tym lepiej).

Przepis, który mona modyfikowa;
-4kg buraków
-10 z
bków czosnku polskiego
-8-10 li
ci laurowych najlepiej swoich z doniczki -10 kulek ziela angielskiego

-8 l wody
-do 3
łyek soli kłodawskiej
dbło wieej trawy cytrynowej
-listek winogrona
-jak chcesz mie
szybko zakwas, potrzebna bdzie kromka chleba razowego koniecznie na naturalnym zakwasie
-nasiona kopru tak jak do ogórków 1
łyka

Buraki kroimy w plastry, wszystkie przyprawy do słoja, garnka- na 4-5 dni odstawiamy do ciepłego pomieszczenia. Jeli pojawi sipiankam, to jest ok.
Po tym czasie przez gaz
, sito zlewamy do innego pojemnika szklanego i odstawiamy na 2 tygodnie w temperaturze poniej 18 stopni Celsjusza. Słoik zakrywamy gazprzeciw robaczkom. Zlewamy do szklanego naczynia i wstawiamy do lodówki.

UWAGA!
Picie zakwasu w czasie choroby jest ma
ło efektywne. Musi byto profilaktyka, czyli od zaraz i teraz. Nie czekamy na chorob. Jest to napój, który nie dopuszcza do choroby.

Do czego jeszcze go wykorzystuj? Przepyszny jest w barszczu wigilijnym, w zupie jarzynowej i obecnie w botwince oraz barszczu ukraiskim.

Pozdrawiam Pedagog