Biblioteka

Nasza  biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz  pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje.

Nasza biblioteka jest ,, sercem szkoły”, miejscem, w którym młodzież szczególnie lubi przebywać i zawsze panuje tu twórcza atmosfera.

Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla  wszystkich jest otwarta i codziennie serdecznie zaprasza swoich czytelników. Zbiory są ułożone tematycznie. Dysponujemy księgozbiorem obejmującym ok. 8300 woluminów. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego . Zawiera on encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

Biblioteka szkolna jest również miejscem gdzie można w czasie przerwy poszukać wytchnienia, skupienia, względnej ciszy. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki,  pouczyć się oraz miło spędzić czas.

Głównym zadaniem biblioteki jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie dokumentów, przygotowywanie uczniów do umiejętnego korzystania z różnych źródeł informacji, a także samodzielnego zdobywania wiedzy.

Biblioteka dysponuje jednym świetnie wyposażonym pomieszczeniem, które jest jednocześnie czytelnią i wypożyczalnią. Poza lekturami obowiązkowymi możecie przyjść do biblioteki wypożyczyć ciekawe książki z różnych działów, korzystać z katalogu podręcznego, a nawet wypożyczyć filmy na DVD.

Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym szkoły, organizujemy spotkania, akcje kulturalne oraz konkursy. Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej oraz poradnictwo czytelnicze.

Nauczycielem prowadzącym bibliotekę w naszej szkole jest Pani mgr Katarzyna Radaszewska.