Faworyt miał kłopoty

Od dużej niespodzianki rozpoczęły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce. Faworyzowana klasa IIIB po bardzo emocjonującym meczu przegrała z klasą IIIA 1:2. Po pierwszym secie wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Po kilku akcjach IIIB wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Jednak od drugiego seta coś się zacięło, a zawodnicy IIIA poprawili przyjęcie dzięki czemu przejęli inicjatywę i wygrali dwa kolejne sety i cały mecz. W drugim meczu klasa IIIB nie dała szans przeciwnikom z IIID ogrywając ich 2:0, a ponieważ IIIA przegrała 0:2 z klasą IIID, o wszystkim miały decydować mecze z klasą IIIC. Najpierw IIIB wygrała z IIIC 2:1, później IIIA pokonała IIIC 2:0. Ponieważ za zwycięstwo 2:0 przyznawano dwa punkty, a za zwycięstwo 2:1 jeden punkt, okazało się, że IIIA i IIIB miały tyle samo punktów, ale ponieważ w bezpośrednim pojedynku wygrała IIIA to ona była na czele tabeli. O mistrzostwie szkoły miał więc zadecydować ostatni mecz. Gdyby IIID przegrała mistrzem szkoły zostałaby IIIA. Jeśliby wygrała 2:0 to oni byliby najlepsi. IIID pokonała jednak IIIC 2:1 i trzeba było stworzyć tzw. „małą tabelę”. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że Mistrzem Szkoły w Siatkówce w roku szkolnym 2018/2019 została…IIIB. Gratulujemy.