Darzlubski Tydzień Języków Obcych

3 czerwca w Zespole Szkół w Darzlubiu zakończył się tegoroczny Tydzień Języków Obcych. Oficjalne podsumowanie konkursów i wręczenie nagród połączone było z finałem konkursu „Mam talent”.

Cały ubiegły tydzień minął w szkole pod znakiem języków obcych. Uczniowie udekorowali korytarze flagami brytyjskimi i niemieckimi, pojawiła się nawet czerwona budka telefoniczna, wykonana przez Klaudię Roszman z kl. I D.

W ramach tegorocznego Tygodnia Języków odbyło się wiele konkursów z angielskiego i niemieckiego. Najmłodsi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami we wtorek, 31 maja. Nie było wygranych i przegranych – wszyscy otrzymali słodkie upominki i naklejki.

Jak co roku gimnazjaliści mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą o krajach anglojęzycznych. Najlepiej przygotowany okazał się Krystian Jeka z klasy II A i to on zdobył pierwsze miejsce w konkursie. Nowością był w tym roku konkurs wiedzy o ludziach popkultury „To know or not to know”. Tu zwyciężyła Agata Rogocka z klasy I B. Ona też była najlepsza w teście języka angielskiego i zdobyła tytuł Master of English klas pierwszych gimnazjum. Wśród drugoklasistów najlepszy okazał się Aleksander Jones z klasy II A, a wśród uczniów klas trzecich – Natalia Klein z III C.

W piątek odbył się też pierwszy Międzyszkolny „English Quiz”, czyli konkurs drużyn z klas IV-VI SP z Darzlubia i Połczyna. Quiz wzorowany na popularnym teleturnieju „Va Banque” był dla uczniów emocjonującą rywalizacją, ale też świetną zabawą. Zwyciężyła drużyna z Połczyna, ale wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

W Tygodniu Języków konkursy zorganizowały też nauczycielki języka niemieckiego. Najlepszymi „germanistami” zostali Karolina Joachimczyk i Rafał Krośnicki z klasy III A. Natomiast Barbara Joachimczyk z klasy I A zdobyła nagrodę za najlepiej napisane dyktando w języku niemieckim.

Wielu uczniów z niecierpliwością czekało na rozdanie najnowszych nagród – Darzlubskich Oskarów. Do konkursu zgłoszono kilka filmów. Wyjątkowo dobrze spisali się uczniowie szkoły podstawowej, którzy to byli autorami większości prac. Gimnazjaliści dostarczyli tylko dwa filmiki. Wszystkie prace były pokazywane podczas lekcji angielskiego oraz w świetlicy szkolnej. Można też było obejrzeć je na profilu FB naszej szkoły. W czwartek, 2 czerwca, odbyło się głosowanie, podczas którego wyłoniono zwycięzców. I tak Oskara dla najlepszej aktorki otrzymała Julia Dopke z kl. V SP, najlepszym aktorem okazał się Paweł Lademann z kl. III B gimnazjum, natomiast statuetkę za najlepszy film zdobyli chłopcy z kl. VI SP za „Blok reklamowy”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!