Walentynki w bibliotece szkolnej

Walentynki to nie tylko czas miłości, ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Biblioteka przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana. „Randka w ciemno … z książką!” – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na chętnych do zakochania się w książce czekały tajemnicze, owinięte w biały papier, ozdobione czerwonymi serduszkami pozycje.

Niemniejszym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna w formie quizu. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat walentynek. Skąd się wzięło to święto, kto je wymyślił, jak się je obchodzi?  Dzieci łączyły w pary znanych bohaterów literackich i filmowych: Pszczółka Maja i … (Gucio), Kopciuszek i … (Książę), Jaś i … (Małgosia), Shrek i …(Fiona) itd.

Na tym jednak zajęcia się nie skończyły. Uczniowie, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę mogli sprawdzić swoja wiedzę na temat dnia zakochanych w quizie wiedzy o walentynkach oraz wyjaśnić związki frazeologiczne związane z sercem, symbolem miłości. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania otrzymywały upominek. Chętnych nie brakowało, bo każdy chciał sprawdzić, czy przy pomocy św. Walentego dopisze mu szczęście.

Dla wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekały „Molikowe” Walentynki.