Świąteczny projekt eTwinning

Uczniowie klasy czwartej: Nadia, Zosia H., Julia, Filip i Kacper wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Christmas Joy. Unwrap the fun!”. Był to projekt realizowany w ramach europejskiego programu eTwinning.

Czwartoklasiści bardzo się napracowali w ostatnim czasie. Od 20 listopada w ramach projektu wykonywali różne zadania wspólnie z uczniami z Grecji, Turcji, Danii, Hiszpanii, Słowacji, Rumunii i Włoch. Najpierw powstał wspólny album ze zdjęciami pokazującymi, jak wyglądał świąteczny okres w poprzednich latach i jak wyglądają tegoroczne przygotowania do świąt w poszczególnych krajach. Kolejnym zadaniem było przygotowanie kartek świątecznych. Początkowo planowane było wysłanie ich tradycyjną pocztą, jednak zamknięcie szkół w kilku krajach nieco pokrzyżowało te plany. Zdecydowaliśmy się więc na przesłanie pocztą elektroniczną zdjęć wykonanych przez uczniów prac oraz życzeń nagranych w języku angielskim.

Na tym jednak nie skończyły się projektowe zadania. Czwartoklasiści nagrali też kolędy w języku polskim. Filmiki zostały zamieszczone na wspólnej platformie eTwinning tak, by mogli je obejrzeć uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich.

Podczas podsumowania projektu na lekcjach angielskiego, czwartoklasiści porównywali zwyczaje świąteczne w innych krajach, słuchali kolęd w różnych językach i życzeń nadesłanych przez partnerskie szkoły.