Czytam z klasą

Uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią Anną Kotlicką zakończyli I moduł realizowanego projektu „Mała chmurka w krainie drzew”.

Po zebraniu zgód od rodziców, przystąpiliśmy do realizacji poszczególnych zadań. Wspólnie stworzyliśmy klasową chmurkę Tosię, obejrzeliśmy film promujący projekt oraz stworzyliśmy papierowe „Czytusie”. Następnie udaliśmy się na zajęcia do Puszczy Darzlubskiej w celu dokonania obserwacji drzew.

Wspólne dokonaliśmy wyboru lektury, była to książka Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Następnie pokolorowaliśmy i ozdobiliśmy według własnego pomysłu okładki naszych lekturników. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i chęcią przystąpili do wypełniania każdej strony lekturnika. Przygotowaliśmy drzewo czytelnicze, na którym w trakcie czytania uczniowie zawieszali jesienne listki. W naszej klasie zorganizowaliśmy Święto Drzewa, podczas którego rozpoznawaliśmy gatunki drzew i drewna, założyliśmy hodowlę „sosny domowej”. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy lapbooki na temat lasu oraz przeczytanej lektury.

Nasze ostanie zadanie polegało na wspólnym stworzeniu postaci głównego bohatera lektury, którym było drzewo.

Z niecierpliwością czekamy na realizację zadań z II modułu projektu.