Wspólne pieczenie pierniczków

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z tradycją pieczenia pierniczków i ich zapachem. Dzieci ze świetlicy postanowiły trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.

Dnia 05.12.2019. w naszej świetlicy odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierników. Udział w tym wydarzeniu wzięły panie z Koła Gospodyń, nasze wspaniałe panie kucharki oraz rodzice.

W miłej atmosferze uczniowie podzielili się ciastem, sami wałkowali i wycinali foremkami ulubione kształty. Podczas pieczenia w całej szkole unosił się magiczny i świąteczny zapach kuszący niejednego łakomczucha! Po wystygnięciu pierniczki były przyozdobione przez dzieci według własnych pomysłów. Trudno było powstrzymać się od skosztowania tych wspaniałych słodkości. Dzieci mogły się same o tym przekonać, bo na koniec odbyła się słodka degustacja. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania kulinarne, zdolności manualne oraz zmysł artystyczny. Pieczenie i zdobienie pierników sprawiło dzieciom wielką radość. Dziękujemy za magiczny czas który spędziliśmy razem.