Wyszarpały złoto

W czwartek 15 listopada 2018 r. drużyna piłkarek naszej szkoły udała się do Leśniewa na Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej. Nasze dziewczyny nie były zaliczane do faworytek w walce o złoto, ale na medal wszystkie po cichu liczyły.

Na turniej przybyło 12 reprezentacji szkół powiatu puckiego. Organizatorzy postanowili, że zespoły będą najpierw rywalizowały w trzech czterozespołowych grupach, a zwycięzcy grup później powalczą o zwycięstwo w całym turnieju. Nasz zespół trafił na dwie drużny ze szkół władysławowskich i z Żarnowca. W pierwszym meczu dziewczyny uporały się z reprezentacją Zespołu Szkół nr 1 z Władysławowa, aplikując przeciwniczkom trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. W drugim meczu z Żarnowcem, nasze uzyskały taki sam rezultat. Najwięcej problemów przysporzyła nam drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 z Władysławowa. Po zaciętym meczu padł remis 0:0.

Dzięki tym wynikom plan minimum został wykonany: nasz team uzyskał awans do grupy finałowej i w najgorszym przypadku miał zapewniony brązowy medal. Ale dziewczęta wcale nie chciały zadowolić się trzecim miejscem. Przeciwniczkami w grupie finałowej były zespoły z Leśniewa (najlepiej grająca drużyna w turnieju) i Mrzezina. W pierwszym meczu Leśniewo ograło Mrzezino 3:0. Nasze z kolei w drugim meczu ograły mrzezinianki 2:0. O wszystkim miał więc zadecydować ostatni mecz Leśniewo – Darzlubie. Emocji  było co niemiara. Dziewczyny walczyły na całym boisku. I gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, na bezpośredni strzał z autu do bramki zdecydowała się Kamila Zaklikowska, a że bramkarka Leśniewa dotknęła piłki, sędziowie wskazali na środek boiska i nasze objęły prowadzenie. W drugiej połowie Leśniewo ruszyło do ataku i wyrównało stan meczu na 1:1. Nasze dziewczyny zaczęły się umiejętnie bronić i wyprowadzać szybkie akcje. Jedna z nich przyniosła pozytywny skutek. Zuza Nowicka przyjęła piłkę, obróciła się, strzeliła, bramkarka obroniła strzał, ale dobitki już nie zdołała odbić i nasz team objął prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. Po ostatnim gwizdku sędziego radość była ogromna.

Nasze dziewczyny, które grały w składzie: Magdalena Rigga, Klaudia Nowak, Kamila Zaklikowska, Wiktoria Ceynowa, Zuzanna Nowicka, Barbara Wołoszyk, Katarzyna Bollin, Weronika Stromska, Wiktoria Boczyńska i Zuzanna Lessnau odebrały złote medale i uzyskały awans do finałów wojewódzkich. Gratulujemy! 

Dzień później walczyli nasi chłopcy. Poszło im gorzej niż dziewczętom, ale trzeba przyznać, że walczyli dzielnie. Do turnieju, który odbył się w Pucku zgłosiło się 17 zespołów. Nasi w pierwszej fazie turnieju trafili na zespoły z Łebcza i Wierzchucina. Tylko zwycięzca grupy mógł awansować do drugiej fazy. W pierwszym meczu nasi zremisowali z Łebczem 0:0, a ponieważ Wierzchucino ograło Łebcz 1:0, my musieliśmy pokonać w ostatnim meczu Wierzchucinian, aby awansować dalej. Stąd też musieliśmy zaryzykować, aby wygrać. Na taki obrót sprawy czekali tylko nasi przeciwnicy. Wyprowadzali szybkie kontry i zdobywali bramki. Ostatecznie przegraliśmy 0:3 i odpadliśmy z turnieju. Ale nie ma co się martwić, na pewno następnym razem będzie lepiej.