Najpierw turniej… później chillout

W piątek 19 października 2018 roku, piłkarska drużyna U-10 naszej szkoły, udała się na powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju „O puchar Tymbarka” do Jastarni. Ekipa miała bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ do finałów wojewódzkich awansować miał tylko zwycięzca. Faworytem zawodów była drużyna gospodarzy z Jastarni. Naszym chłopakom, oprócz gospodarzy, przyszło zmierzyć się jeszcze z trzema przeciwnikami, choć do turnieju zgłosiło się 8 zespołów (stawiło się 5). W pierwszym meczu chłopcy nie dali szans przeciwnikom ze Swarzewa. Nasi trafili do siatki trzy razy, a przeciwnik ani razu i w ten sposób zdobyliśmy trzy punkty. Drugi mecz rozgrywaliśmy z zawodnikami z Jastarni i trzeba przyznać, że 0:3 – czyli najmniejszy wymiar kary – zawdzięczamy naszemu bramkarzowi Nikodemowi Wyczachowskiemu. Bronił fenomenalnie i wychodził nawet z najbardziej beznadziejnych sytuacji obronną ręką. Niestety w trzech przypadkach nie miał szans. Zawodnicy z Jastarni po meczu bardzo się cieszyli ponieważ jak sami przyznali trochę się obawiali naszej drużyny. W trzecim meczu przegraliśmy z Mrzezinem 1:3, choć chłopcy walczyli do końca. Bardzo dobrze w tym meczu zagrał Marek Szewka, który walczył za dwóch. Biegał, odbierał przeciwnikowi piłki pięknymi wślizgami, dobrze podawał. Szkoda, że nie udało się chociaż zremisować.  W ostatnim meczu klasą dla siebie był Bartosz Pawłowski. Pokonaliśmy zespół z Helu 5:0, a wszystkie bramki strzelił właśnie Bartosz.  

W rezultacie turniej wygrali chłopcy z Jastarni, a nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali pamiątkowe medale. Po turnieju cała drużyna poszła na plażę, by złapać trochę słońca i odpocząć po zawodach. Należy  wspomnieć, że organizacja zawodów była świetna. Dziękujemy naszym chłopakom za wysiłek, a gospodarzom za tak dobrze przygotowany turniej. MM.