Poprzez Niepodległą

Uczniowie naszej szkoły w nietypowy sposób świętują setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz z innymi uczniami i nauczycielami z ponad stu miejscowości z całego kraju realizują projekt eTwinning „Poprzez Niepodległą”.

Głównym celem projektu jest wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestnicy robią to poprzez tworzenie wirtualnego przewodnika po miejscowościach Polski, wykonanie i wysyłanie kartek z życzeniami, wspólne opracowanie kalendarium związanego z drogą Polski do niepodległości oraz dzielenie się fotorelacjami ze szkolnych obchodów setnej rocznicy.

Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie propozycji logo projektu. Naszą szkołę reprezentowała praca Wiktorii Ceynowy i Pauliny Siniczyn z klasy III D. Na oficjalne logo projektu wybrano w głosowaniu pomysł szkoły we Fredropolu.

Teraz przed nami kolejne wyzwania. Projekt kończy się w styczniu. Szkolnymi koordynatorami są nauczyciele: p. Agnieszka Murawska i p. Maciej Marzejon.

Poniżej oficjalne logo, zdjęcie główne to praca Wiktorii Ceynowy i Pauliny Siniczyn z klasy III D.