Strażacki Bieg Darzlubski

23 września odbył się już 4 Strażacki Bieg Darzlubski, którego współorganizatorem jest od jego pierwszej edycji nasza szkoła. W pomoc przy tym biegu zaangażowani są nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie – niektórzy z nich ścigali się na trasie.  

W tym roku współzawodnictwo odbywało się na pięciu dystansach. Najmłodsze dzieci (do 6 lat) musiały pokonać dystans 250 metrów. W kategorii dzieci do 11 lat dystans był dwa razy dłuższy. Tutaj mieliśmy swoich reprezentantów, którzy zdobyli premiowane pucharem miejsca. W kategorii dziewcząt 3. miejsce zajęła Alicja Szewka, natomiast u chłopców drugi był Szymon Glowienke. Na tym dystansie biegł również Marek Szewka. Kolejny dystans to już bieg na 2000 metrów. Ten dystans był przeznaczony dla dzieci z klas V – VIII. Świetnie pobiegła, zajmując 2 miejsce, uczennica naszej szkoły Aleksandra Lademann. Wśród chłopców pobiegli: Mateusz Dopke i Mateusz Minkowski. Po biegu na 2000 metrów odbył się bieg na 3000 metrów. W tym biegu nie mieliśmy reprezentantów. I na koniec odbył się bieg główny na 5000 metrów. Uczestniczyło w nim około 50 biegaczy z województwa pomorskiego. Na linii startu stanął również nasz nauczyciel, pan Marzejon. Nie planował on startu, ale w końcu się zdecydował i dobiegł do mety. Impreza jak co roku dostarczyła wiele pozytywnych emocji. Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Organizatorzy zaprosili wszystkich do stawienia się na starcie za rok. MM.