PenPal Project

Uczniowie gimnazjum uczestniczący w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego otrzymali ostatnio długo wyczekiwaną przesyłkę z Włoch. W przesyłce znalazły się listy od nastolatków ze szkoły we włoskiej miejscowości Ceregnano. Korespondowanie z rówieśnikami z różnych krajów świata jest częścią szkolnej akcji „PenPal Project”.

„Pen pal” (również penfriend) to po angielsku „przyjaciel korespondencyjny”. Takich przyjaciół z różnych krajów świata postanowili mieć nasi gimnazjaliści. W ramach zajęć pozalekcyjnych zainteresowani uczniowie z klas pierwszych zaczęli korespondować drogą elektroniczną ze swoimi rówieśnikami ze Szwecji. Następnie nawiązali kontakt ze szkołą we włoskiej miejscowości Ceregnano. Włosi zdecydowali się na korespondencję tradycyjną i przysłali nam pięknie ozdobione listy.

Kolejna szkoła, z którą korespondujemy znajduje się na drugim końcu świata – w Malezji. Tamtejsi uczniowie są bardzo zainteresowani naszą kulturą, zwyczajami i życiem codziennym polskiej młodzieży, więc otrzymali od nas prezentację dotyczącą naszego regionu i szkoły. W planach mamy jeszcze kręcenie krótkich filmów, w których uczniowie opowiedzą o sobie, szkole i życiu w Polsce.