Angliści z Summerhill Primary School

15 czerwca w naszej szkole gościli nauczyciele z angielskiej szkoły podstawowej – Summerhill Primary School. Czworo Anglików, pochodzących z okolic Liverpool, było bardzo zainteresowanych naszą placówką. Kilkoro gimnazjalistów wykazało się dużą odwagą i umiejętnościami językowymi podczas oprowadzania gości po szkole. Paulina Szymańska, Jakub Kłos, Karolina Joachimczyk, Patryk Dettlaff oraz Natalia Klein pokazali niemal wszystkie zakamarki naszej szkoły. Anglikom spodobała się szczególnie pracownia ceramiczna.
Następnie grupa uczniów z różnych klas wzięła udział w zajęciach. Gimnazjaliści zadawali pytania i obejrzeli prezentację o Summerhill Primary School. Alex Jones i Karolina Joachimczyk poprowadzili quiz, w którym rywalizowały ze sobą dwie drużyny składające się z uczniów oraz angielskich nauczycieli. Wręczyli też naszym gościom upominki – m.in. figurki wykonane w pracowni ceramicznej. Nie był to jednak koniec spotkania, bo gimnazjaliści nie chcieli wypuścić Anglików z sali i zasypali ich kolejnymi pytaniami. Opowiadali też gościom o Polsce, Pomorzu i darzlubskiej szkole.